Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Jak zdravě vybavit pracoviště

V práci za kancelářským stolem strávíme 8 – 12 hodin. Je to dlouhá doba na to nepodcenit pracoviště, které nám výběrem kvalitního nábytku může napomoci ke zdravímu držení těla, eliminovat bolesti zad, kloubů, hlavy a napomůže prokrvení mozku a vůbec celého těla, čímž se zvýší i výkon.

Na co se zaměřit

  1. Kancelářská židle
    Židle je základní výbavou kancelářského prostoru. Je tedy nutné se důkladně zaměřit na výběr tohoto nábytku. Důležité je si uvědomit, že tato židle by měla podporovat dynamické sezení a podporovat anatomii zad. Důležitý je výškově nastavitelný sedák, podpěry rukou a opěradlo, které budou správně přizpůsobitelné stavbě Vašeho těla.
  2. Pracovní stůl
    u pracovního stolu jsou důležité úhly těla. Doporučuje se mít nohy v pravém úhlu k podlaze a to samé ruce v pravém úhlu ke stolu, aby nedocházelo ke zvedání ramen či jiných částí těla. Doporučená výška stolu je odborníky dána na 72 cm. Je to ovšem individuální na výšce konkrétního člověka. Monitor by měl být umístěn ve výšce očí. Nedoporučuje se umisťovat obrazovku tak, abyste se k ní museli otáčet ať už hlavou či trupem.
  3. Pracovní polohy
    nejlepší pro kancelářskou práci jsou výškově nastavitelné stoly, které umožňují střídání poloh během pracovní doby čímž uleví ploténkám a zádovému systému. Také tento způsob aktivní práce podporuje krevní oběh, eliminuje výskyt bolesti zad, kloubů a hlavy. Podporuje aktivní činnost mozku a zvyšuje efektivitu práce. V moderních kancelářích se interiér vybavuje také křesly a pohovkami, které jsou ergonomicky tvarované. Zpříjemní tak pracovní prostředí a navíc umožní střídat ještě více pracovních poloh během dne. Doporučené jsou i krátké pauzy během práce, které věnujete rozvičce a protažení svalů.

Pro práci v kanceláři jsou tyto tři body nejzákladnější…ovšem důležité je myslet i na barvu, světlo, akustiku,….ale o tom někdy příště.

ADRON s.r.o. IČ: 27507068 DIČ: CZ27507068 Mladoboleslavská 1108, 197 00 Praha – Kbely +420 284 683 898 mydesk@adron.cz

Zpracování osobních údajů | Obchodní podmínky | Reklamační řád | Průvodce nákupem

Platební brána ComGateEssox

Nastavení sledování Cookies